Karnawał 2023

03-02-2023

Karnawał 2023

Parady karnawałowe w Brabancji Zachodniej

Karnawał zbliża się wielkimi krokami! W Holandii, w tym roku trwa on od piątku, 17 lutego do wtorku, 1 marca. Jest powszechnie obchodzony, szczególnie w prowincjach Brabancja Północna i Limburgia. Każde miasto ma swoje własne zwyczaje, stroje, atrakcje, muzykę i inne tradycje.

Jeśli będziecie przebywać w regionie Brabancji Zachodniej w okresie karnawału, nasza rada brzmi: odwiedźcie paradę karnawałową. Te pochody można oglądać  całkowicie za darmo! A naprawdę jest co podziwiać!

Roosendaal

Parada w Roosendaal odbędzie się w karnawałową sobotę 18 lutego 2023 roku. Pochód rozpocznie się o godzinie 13:11 i przejdzie przez całe centrum miasta. Kolory karnawałowe w Roosendaal to czerwono-biały. 

Standaardbuiten

Parada w Standdaarbuiten odbywa się w karnawałową sobotę 18 lutego. Karnawałowe wozy, tak jak i uczestnicy pochodu, są w pełni oświetleni, co daje bardzo wyjątkowy efekt. Ta oświetlona parada rozpocznie się około 19:30.

Tilburg

Parada w Tilburgu odbędzie się w niedzielę karnawałową 19 lutego 2023 roku. PPochód rozpocznie się o godzinie 12:30. Kolory karnawałowe w Tilburgu to zielono-pomarańczowy.

Breda

Parada w Bredzie odbędzie się w karnawałowy poniedziałek, 20 lutego 2023 roku. Ta parada rozpocznie się o godzinie 13:11. Kolory karnawałowe w Bredzie to pomarańczowo-czerwony.

Bergen op Zoom

Parada w Bergen op Zoom odbędzie się w karnawałowy wtorek, 21 lutego 2023 roku. Pochód rozpocznie się o godzinie 13:00. Ważne jest, aby założyć, tradycyjny dla tego tylko miasta, strój karnawałowy: futro lub gruby płaszcz i czerwoną chustkę na szyję, z końcówką skierowaną do tyłu.