Często zadawane pytania

Masz pytania?

Zapoznaj się z poniższymi informacjami i rozwiej swoje wątpliwości

Inne pytania?

Rejestracja

Zapisz się do Green Talent

Istnieje wiele możliwości, aby się z nami skontaktować. Możesz zarejestrować się bezpośrednio na stronie internetowej Green Talent. Zapraszamy też do naszych oddziałów w Steenbergen (NL) i w Przemyślu (PL). Nasi pracownicy chętnie pomogą w rejestracji. Adresy biur znajdziesz na tej stronie pod zakładką Kontakt.

Wolisz zadzwonić i porozmawiać? Nasi polskojęzyczni rekruterzy czakają na Twój telefon: +31 167 745022
lub +48 501 706 526.

Chcesz do nas napisać? Prześlij swoje CV na e-maila: recruitment@greentalent.nl lub znajdź nas na Facebooku i napisz na Messengerze. 

Rekruter dokładnie poinformuje Cię co zrobić, aby przyjechać do pracy przez Green Talent. 

Nie, wystarczy, że się z nami skontaktujesz i poinformujesz o chęci powrotu. Możesz zadzwonić lub napisać do nas. Przedstawimy ci aktualne oferty oraz uzupełnimy profil. Zgłoś nam jeśli Twoje dane osobowe uległy zmianie (np. adres zamieszkania, numer konta, dowód osobisty, numer telefonu itd.). 

Przyjazd

Przygotuj się do wyjazdu za granicę

Z reguły przyszli pracownicy organizują sobie dojazd do Holandii we własnym zakresie. Firm przewozowych na polskim rynku jest wiele. Ich dane kontaktowe są ogólnodostępne w Internecie. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji na ten temat, zapytaj o to naszego rekrutera.

Z rekruterem ustalisz także datę swojego przyjazdu do Holandii. Zazwyczaj prosimy, żeby zorganizować sobie przejazd tak, aby w godzinach porannych dotrzeć na adres biura w Steenbergen (NL). Możemy wtedy tego samego dnia uporać się ze wszystkimi sprawami administracyjnymi jak np. podpisanie umowy lub wyrobienie numeru BSN (odpowiednikowi numeru NIP). Następnie pracownik biura odwiezie Cię na kwaterę i pomoże przy wprowadzeniu się na mieszkanie. 

W przypadku, gdy nie możesz przyjechać do biura w godzinach otwarcia, rekruter poda Ci adres jednej z naszych lokacji mieszkalnych. Następnego dnia przywieziemy Cię do biura, żeby się zapoznać i dopełnić wszelkich formalności. 

Po przepracowaniu 4 tygodni w naszej firmie, możesz otrzymać zwrot kosztów za podróż w wysokości maksymalnie 75 €. Wystarczy, że prześlesz nam potwierdzenie poniesionych wydatków. 

Przede wszystkim pamiętaj o poduszce, kołdrze, pościeli lub śpiworze jeśli planujesz korzystać z oferowanego przez nas zakwaterowania. Poza tym, domki i mieszkania firmowe są w pełni wyposażone. Jeśli chcesz zabrać ze sobą swój ulubiony kubek, talerz, garnki itp., to oczywiście możesz, ale nie jest to konieczne. 

Potrzebne Ci będą z pewnością buty robocze z metalowym czubkiem. Prawie każdy zleceniodawca wymaga noszenia takiego obuwia do pracy. W biurze, w Holandii, oferujemy możliwość zakupu takiego obuwia, jednak doradzamy zaopatrzyć się w nie przed wyjazdem. W Polsce można zazwyczaj kupić je w lepszej cenie. Cena obuwia ochronnego w Green Talent wynosi 37 euro. Opłata ta jest pobierana przy pierwszej wypłacie.

Wypłaty w Green Talent przelewane są na imienne konta bankowe pracowników. Aby przyjechać do pracy, musisz posiadać osobisty rachunek w banku (na swoje nazwisko). Najlepiej jeśli będzie to rachunek w walucie Euro, wtedy nie zapłacisz dodatkowych kosztów transakcji oraz za przewalutowanie.

Konto może być założone w polskim, holenderskim lub innym banku. Jeśli nie masz możliwości otwarcia rachunku walutowego w polskim banku, polecamy konta internetowe Revolut lub Bunq. Należy ściągnąć aplikację danego banku i dalej podążać zgodnie z wyświetlaną instrukcją (jest ona dostępna w języku polskim).

Zakwaterowanie

Twoje miejsce zamieszkania w Holandii

Dysponujemy różnego rodzaju zakwaterowaniami. Posiadamy domy, apartamenty i hotele. Pokoje są przeważnie dwuosobowe. Czasami dostępne są pokoje jednoosobowe. Dbamy o to, aby w każdym mieszkaniu kuchnia była w pełni wyposażona. W domach znajdują się także smart TV oraz PlayStation. Nasze kwatery spełniają standardy mieszkaniowe dla pracowników tymczasowych. Posiadamy certyfikat SNF (Stichting Normering Flexwonen).

Dział planowania przydziela miejsce zamieszkania na podstawie lokalizacji zakładu pracy oraz dostępności wolnych miejsc. Dokładamy wszelkich starań, żeby te odległości były jak najkrótsze. Próbujemy jak najrzadziej wprowadzać zmiany. Oczywiście na prośbę pracownika istnieje możliwość przeprowadzki.

Jeśli masz jakieś preferencje odnośnie lokalizacji, poinformuj o tym naszego rekrutera. Weźmiemy je pod uwagę podczas planowania. 

Standardowy koszt zakwaterowania w Green Talent w 2021 roku wynosi 2,80 € za przepracowaną godzinę. Opłata naliczana jest do 35 godzin, czyli maksymalnie zapłacisz 98 € tygodniowo. W wypadku mniejszej ilości godzin, opłata za mieszkanie będzie również obniżona. Jeśli przepracujesz np. 40 godzin, nadal zapłacisz 98 €. Jeśli przepracujesz np. 25 godzin, zapłacisz 70 € (2,80 € x 25 godzin = 70 €). Za okres wakacji opłata za zakwaterowanie nie jest pobierana. Podczas chorobowego, za mieszkanie zapłacić musisz (ale wtedy otrzymujesz też zasiłek chorobowy).

W przypadku niektórych projektów oferujemy niższe koszty zakwaterowania. Jak np. podejmując pracę przy zbiorze pieczarek, za mieszkanie zapłacisz maksymalnie 76 € na tydzień (1,90 € za godzinę pracy naliczane do 40 godzin). Pracując w szklarni u jednego z naszych zleceniodawców, za mieszkanie zapłacisz maksymalnie 88,20 € tygodniowo (2,52 € za godzinę, naliczane do 35 godzin).

Rozpoczynając pracę u naszego klienta w branży logistycznej, możesz 4 tygodnie korzystać z naszego mieszkania za darmo. Wystarczy tylko codziennie chodzić do pracy :)  

Zapytaj naszych rekruterów jakie są możliwości.

Praca

Oferty pracy w naszym biurze

Posiadamy wiele ofert pracy, głównie w ogrodnictwie i rolnictwie. Mamy też oferty na produkcji, w logistyce i technice. Przejdź do zakładki Oferty pracy w Niderlandach aby dowiedzieć się więcej lub skontaktuj się z nami.

Pierwszy dzień w pracy może być stresujący, dlatego warto pomyśleć o paru sprawach dzień wcześniej. Skontaktuj się ze swoim kierowcą i dokładnie ustalcie, o której godzinie się spotkacie. Jego dane kontaktowe, adres pracy oraz godzinę rozpoczęcia pracy otrzymasz w e-mailu z planem. Jeśli zostałeś kierowcą samochodu firmowego, dokładnie zaplanuj trasę do pracy. Wyjedź z domu wystarczająco wcześnie, aby przybyć na miejsce co najmniej 15 minut przed rozpoczęciem pracy.

Przygotuj sobie dokument tożsamości i zabierz go ze sobą. W niektórych firmach przed rozpoczęciem pracy należy się wylegitymować. Zadbaj także o odpowiedni strój, buty ochronne, kalosze, płaszcz przeciwdeszczowy, itd.

Pamiętaj, żeby się wyspać! :) daj sobie trochę czasu, aby przyzwyczaić się do nowego miejsca pracy oraz zapoznać się z zasadami panującymi w firmie. Jeśli czegoś nie rozumiesz, zadawaj pytania. Nie mów „OK” dopóki do końca nie jesteś pewien co masz robić. Jeśli nie władasz językiem obcym, nie martw się. Firmy zatrudniające pracowników z za granicy dbają o to, aby wszyscy otrzymywali instrukcje we własnym języku. 

Wiedz, że zawsze możesz liczyć na naszą pomoc! Skontaktuj się z nami jak tylko poczujesz taką potrzebę. Koniecznie zapisz ten numer w swoim telefonie +31 167 - 74 50 22.

Kontrakt

Umowa o pracę dla pracowników tymczasowych

Green Talent pracuje systemem fazowym przygotowanym przez ABU. Zaczynając pracę w Green Talent po raz pierwszy dostaniesz umowę na fazę A. Jest to rodzaj umowy na czas określony do 78 przepracowanych tygodni. Po wygaśnięciu tej umowy otrzymasz umowę w fazie B. Ten rodzaj umowy możesz otrzymać maksymalnie 6 razy, przez łączny okres 4 lat. Następnie podpisujesz umowę na fazę C. Jest to umowa na czas nieokreślony. Dzięki systemowi fazowemu możesz pracować elastycznie przez okres 5,5 roku, a następnie zostać zatrudnionym na stałe.

Umowę oraz pozostałe dokumenty do podpisania wyślemy Ci na podany przez Ciebie adres e-mailowy. Dokumenty podpisujesz elektronicznie, tzn. myszką na komputerze lub palcem na tablecie albo telefonie. Umowę podpisujemy w biurze w Holandii, więc nie martw się, pracownicy biura we wszystkim Ci pomogą. 

W treści podpisywanych dokumentów możesz znaleźć miedzy innymi takie informacje jak: okres na jaki zostanie zawarta umowa, dane pracownika i pracodawcy, wysokość wynagrodzenia, wysokość opłat, itd. Wszystkie dokumenty podpisujemy w języku holenderskim oraz polskim. 

Jeśli chcesz zakończyć współpracę z Green Talent, poinformuj nas o tym, najlepiej w formie pisemnej. Wystarczy, że wyślesz e-maila na adres info@greentalent.nl i w treści wyszczególnisz datę zakończenia pracy oraz powód rezygnacji. Najlepiej jeśli powiesz nam o tym 2 tygodnie przed odejściem.

Jeśli korzystasz z zakwaterowania firmowego, pozostaw po sobie porządek. Wysprzątaj swój pokój i zostaw swoją parę kluczy w mieszkaniu.

Skontaktuj się z biurem, jeśli byleś kierowcą samochodu firmowego, żeby ustalić kiedy, gdzie i komu masz przekazać klucze. Pamiętaj też, żeby oddać nam czysty samochód.

Niektóre firmy wydają swoim pracownikom np. chipy do logowania, klucze, karty, nożyki, sekatory itp. Jeśli jesteś w posiadaniu takich przedmiotów, pamiętaj, żeby oddać je swojemu przełożonemu w ostatni dzień pracy.

Ubezpieczenie zdrowotne oraz dodatek do ubezpieczenia są automatycznie zatrzymywane w ostatnim tygodniu Twojej pracy. 

Wynagrodzenie

Zarobki w Holandii

Green Talent wypłaca w każdy piątek wynagrodzenie za poprzedni tydzień. Posiadacze holenderskich kont otrzymują wypłatę w tym samym dniu, natomiast właściciele polskich kont mogą spodziewać się przelewu w poniedziałki. Czyli Twoją pierwszą wypłatę przelejemy w piątek w Twoim drugim tygodniu pracy. 

Zaznaczamy, że nasze rozliczenia obejmują tydzień kalendarzowy, od poniedziałku do niedzieli. Jeśli np. rozpoczniesz pracę w środę, to Twoja pierwsza wypłata będzie dotyczyła przepracowanych dni od środy do niedzieli. 

Tak. Zaliczki wypłacamy w poniedziałki lub środy przed przelaniem pierwszego wynagrodzenia. Zaliczki są wypłacane na prośbę pracownika. Zatem, jeśli chcesz ją otrzymać, musisz nas o tym poinformować, najpóźniej go godziny 12:00 w dzień wypłaty zaliczki. Możesz zadzwonić +31 167 - 74 50 22 lub napisać e-maila na info@greentalent.nl. Zaliczkę najwcześniej możesz otrzymać w swoim drugim dniu pracy.

Paski wypłaty i wyciągi roczne są umieszczane na naszym cyfrowym portalu plac loononline.greentalent.nl/pl/. Odcinki wypłaty są udostępniane w piątki, w dniu wypłaty. Rozliczenie roczne, za poprzedni rok, jest przeważnie do pobrania w drugiej połowie stycznia. Login oraz hasło do portalu otrzymasz razem z podpisaniem umowy.

Możesz zobaczyć rezerwacje na swoim odcinku wypłaty. Zawsze wypłacamy dodatek urlopowy bezpośrednio w tygodniowym wynagrodzeniu. Uzbierane godziny wakacyjne, możesz wypłacić podczas pobytu na urlopie. Pozostałe godziny rezerwowe wypłacamy do 6 tygodni po zakończeniu z nami współpracy.

W razie wątpliwości, czy wynagrodzenie wypłacone przez Green Talent jest prawidłowe, koniecznie skontaktuj się z naszym biurem. Najlepiej jak do nas napiszesz na info@greentalent.nl.

Postaraj sie konkretnie wskazac, co Twoim zdaniem sie nie zgadza. Czy chodzi o ilosc godzin, o pobrane oplaty, czy o cos innego?

Następnie skontrolujemy to i damy odpowiedz. Jeśli rzeczywiście cos się nie zgadza, dokonamy korekty przy następnej płatności.

Komunikacja

Skontaktuj się z nami

Dział Helpdesk jest Twoim pierwszym kontaktem z Green Talent. Pracownicy z tego działu odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania. Możesz skontaktować się z nimi pod numerem 0031 167 745022 lub wysłać wiadomość e-mail na adres info@greentalent.nl

Wakacje

Urlop jest potrzebny do zregenerowania sił

O planowanych wakacjach musisz powiadomić Green Talent oraz swojego pracodawcę dużo wcześniej. Jeśli pracodawca zaakceptuje urlop powiadomimy Cię o tym. W czwartek przed powrotem do Niderlandów musisz wskazać i potwierdzić datę przyjazdu. Możesz to zrobić dzwoniąc pod numer 0031 167 745022.

Skontaktuj się z nami jeśli masz inne pytania odnośnie wakacji. 

Chorobowe

Nie możesz iść do pracy z powodu choroby, sprawdź co robić

Jeśli jesteś chory, musisz zgłosić to telefonicznie pod numer 0031 167 - 745022 na godzinę przed rozpoczęciem pracy. Nie wolno zgłaszać choroby przez SMS, pocztę głosową, WhatsApp, e-mail itp. Po kontakcie z nami zgłaszamy Twoja nieobecność u pracodawcy. Nie jesteś w stanie samodzielnie zgłosić swojej choroby? Niech zrobi to ktoś inny.

Tak, ubezpieczenie zdrowotne Holland Zorg. jest dostępne przez Greentalent. Koszty tego ubezpieczenia w 2021 r. Wynoszą 25,85 EUR tygodniowo. Kwota ta zostanie odjęta automatycznie od Twojego wynagrodzenia. Holenderskie ubezpieczenie zdrowotne jest wymagane dla każdego, kto pracuje w Niderlandach. Zapewniamy również wsparcie przy zlożeniu wniosku o Zorgtoeslag. Gdy Twoja pensja jest niższa niż 21 500 € rocznie, otrzymasz 107 € - co miesiąc od belastingdienst na Twoje konto bankowe.

Back to top

Oni byli przed Tobą

Doświadczenia pracowników w Green Talent

Inne pytania?

Zapytaj rekrutera!