Pytania dotyczace pracy w Niderlandach

Masz jeszcze pytania?

pytania? Przejrzyj nasze FAQ i znajdź odpowiedź na swoje pytanie

Pytania dotyczace pracy w Niderlandach

Oni byli przed Tobą

Doświadczenia pracowników w Green Talent

Rejstracja

Pytania dotyczące procesu rejestracji pracy w Niderlandach.

Możesz  zarejestrować się bezpośrednio na stronie internetowej Green Talent, możesz  również przyjść do naszego biura.  Nasi pracownicy chętnie pomogą w rejestracji.

Nie, twój plik zostanie zapisany w naszej bazie danych. Jeśli chcesz wrócić, skontaktuj się z nami telefonicznie lub pocztą.

Transport

Transport z Polski do Niderlandów.

Jeśli chcesz, Greentalent może ci podać nazwiska firm, które organizują transport z twojego kraju do Niderlandów. Nasz rekruter chętnie opowie o tym więcej, kontaktując się telefonicznie lub mailowo.

Jeśli korzystasz z zakwaterowania w Greentalent, Greentalent organizuje również transport do pracy. Greentalent ma wiele samochodów, takich jak VW Up i Opel Karl oraz busy, możesz używać tych samochodów do transportu do pracy, a także do użytku prywatnego. Poproś naszego pracownika o więcej informacji.

Zakwaterowanie

Twoje miejsce zamieszkania w Niderlandach.

Greentalent oferuje różne rodzaje zakwaterowania. Greentalent posiada domy, apartamenty i pensjonaty. Podczas naszego planowania bierzemy pod uwagę odleglość  między miejscem zamieszkania a miejscem pracy. Staramy się, aby odległość ta była jak najkrótsza. Podczas pobytu w Niderlandach może się zdarzyć, że musisz się przeprowadzić. Dzieje się tak, gdy zaczynasz pracę w innej firmie lub z innych powodów związanych z planowaniem. Oczywiście Greentalent próbuje zminimalizować czas, w którym musisz się przenieść. Wszystkie pokoje w Greentalent mają znak jakości SNF (Stichting Normerking Flexwonen). Te fundamentalne testy zakwaterowania, Greentalent spełnia ich wymagania.

Liczba osób przypadających na miejsce zamieszkania bardzo się różni. Mamy miejsca noclegowe, które są wykorzystywane jako hotel, w tych miejscach możemy czasem pomieścić ponad dwadzieścia osób. W mieszkaniach i domach liczba osób jest znacznie mniejsza. W większości pokojach mieszkają 2 osoby, w niektórych domach jest miejsce dla większej liczby osób, również w zależności od lokalizacji.

Koszt zakwaterowania w Greentalent w 2020 r .; 2,80 € za godzinę, maksymalnie 35 godzin tygodniowo. W przypadku niektórych projektów mamy zniżkę, zapytaj naszych pracowników o możliwości.

Praca

Praca w Niderlandach. Czego oczekiwać.

Greentalent oferuje wiele miejsc pracy. Większość tych miejsc pracy to ogrodnictwo, rolnictwo, produkcja, logistyka i technika. W celu uzyskania aktualnej oferty najlepszą opcją jest skontaktowanie się z naszym rekruterem. Dane kontaktowe można znaleźć na stronie: www.greentalent.pl

Kontrakt

Umowa o prace dla pracowników tymczasowych.

Greentalent współpracuje z systemem fazowym przygotowanym przez ABU. Kiedy będziesz pracować po raz pierwszy w Greentalent, dostaniesz umowę na fazę A, umowę na określony czas wynoszącą maksymalnie 78 przepracowanych tygodni. Po wygaśnięciu tego kontraktu otrzymasz kontrakt w fazie B, umowę można przedłużać 6 razy i może trwać łącznie maksymalnie 4 lata. Następnie otrzymasz kontrakt w fazie C. Umowa na czas nieokreślony. W systemie fazowym możesz pracować przez okres 5,5 roku.

Pracownik tymczasowy otrzyma pocztą elektroniczną dokumenty dotyczące umowy zawieranej z Greentalent. W umowie można znaleźć miedzy innymi: okres na jaki zostanie ona zawarta, dane pracownika i pracodawcy. Umowa jest podpisywana przez obie strony. W potwierdzeniu można znaleźć warunki zatrudnienia dla konkretnego klienta. Na przykład wynagrodzenie, wielkość pracy, funkcja, opłaty, itp. Zależy to od klienta. Pozostałe dokumenty to umowa o zakwaterowanie i transport (kiedy będziesz korzystać z tych usług od Greentalent). Możesz podpisac wszystkie dokumenty drogą cyfrową przez e-mail. 

Jeśli chcesz zakończyć współprace z Greentalent, musisz poinformować o tym naszego pracownika w biurze. Najlepiej 2 tygodnie przed odejściem z Greentalent. Jeśli nie będziesz tego przestrzegać, będziemy naliczać koszty administracyjne. Rezygnacja zostaje zaakceptowania wyłączenie w formie pisemnej nie ustnej.

Wynagrodzenie

Ile zarobisz w Niderlandach?

Greentalent wypłaca wynagrodzenie za poprzedni tydzień w każdy piątek. Oznacza to, że kiedy zaczniesz pracować w pierwszym tygodniu, otrzymasz pensję z pierwszego tygodnia w piątek w drugim tygodniu, gdy masz niderlandzkie konto bankowe. Będziesz otrzymywać pensję prawie za każdym razem w weekend lub poniedziałek z zagranicznym rachunkiem bankowym w euro. Po pierwszym tygodniu będziesz otrzymywać wynagrodzenie co tydzień. W pierwszym tygodniu możesz poprosić Greentalent o dokonanie zaliczki.

Pasek wypłaty i wyciąg roczny są widoczne na naszym portalu loononline.greentalent.nl. Otrzymasz odcinki wypłaty w piątek, gdy wynagrodzenie zostanie wypłacone. W przypadku braku płatności nie otrzymasz również odcinka wypłaty. Roczne sprawozdanie będzie wysyłane raz w roku, a mianowicie na początku każdego roku. Roczne sprawozdanie jest podsumowaniem roku, który już się zakończył.

Możesz zobaczyć rezerwacje na swoim odcinku wypłaty. Zawsze wypłacamy dodatek urlopowy bezpośrednio z tygodniowego wynagrodzenia. Uzbierane godziny wakacyjne, możesz wypłacić podczas pobytu na urlopie. Pozostałe godziny rezerwowe wypłacamy do 6 tygodni po zakończeniu z nami współpracy.

W razie wątpliwości, czy wynagrodzenie wypłacane przez Greentalent jest prawidłowe, możesz skontaktować się z  naszym biurem poprzez e-mail lub telefonicznie. Wskaż konkretnie, co Twoim zdaniem jest nieprawidłowe (na przykład ilość przepracowanych godzin). Następnie skontrolujemy to i damy odpowiedz. Jeśli rzeczywiście cos się nie zgadza, dokonamy korekty przy następnej płatności.

Komunikacja

Jak się z nami skontaktować.

Dział Helpdesk jest Twoim pierwszym kontaktem z  Greentalent, odpowie on na wszystkie Twoje pytania i możesz skontaktować się z nim pod numerem 0031 167 745022 lub wysłać wiadomość e-mail na adres info@greentalent.nl

Wakacje

Wakacje są potrzebne do zregenerowania sil.

O planowanych wakacjach musisz powiadomić Green Talent oraz swojego pracodawcę dużo wcześniej. Jeśli pracodawca zaakceptuje urlop powiadomimy Cię  o tym . W czwartek przed powrotem do Niderlandów musisz potwierdzić i wskazać datę przyjazdu. Możesz to zrobić, dzwoniąc pod numer 0031 167 745022.

Skontaktuj się z nami jeśli masz inne pytania odnośnie wakacji. 

Chorobowe

Nie możesz iść do pracy, ponieważ jest chory, sprawdź co robić..

Jeśli jesteś chory, musisz zgłosić to telefonicznie pod numerem 0031 167 745022 na godzinę przed rozpoczęciem pracy. Nie wolno zgłaszać choroby przez SMS, pocztę głosową, WhatsApp, e-mail itp. Po kontakcie z nami zgłaszamy Twoja nieobecność u pracodawcy. Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie zgłosić swojej choroby? Niech to zrobi ktoś inny.

Tak, ubezpieczenie zdrowotne Holland Zorg. jest dostępne przez Greentalent. Koszty tego ubezpieczenia w 2021 r. Wynoszą 25,85 EUR tygodniowo. Kwota ta zostanie odjęta automatycznie od Twojego wynagrodzenia. Holenderskie ubezpieczenie zdrowotne jest wymagane dla każdego, kto pracuje w Niderlandach. Zapewniamy również wsparcie przy zlożeniu wniosku o Zorgtoeslag. Gdy Twoja pensja jest niższa niż 21 500 € rocznie, otrzymasz 107 € - co miesiąc od belastingdienst na Twoje konto bankowe.

Back to top

Inne pytania?

Zapytaj rekrutera!