Pytania dotyczace pracy w Niderlandach

Masz jeszcze pytania?

pytania? Przejrzyj nasze FAQ i znajdź odpowiedź na swoje pytanie

Pytania dotyczace pracy w Niderlandach

Oni byli przed Tobą

Doświadczenia pracowników w Green Talent

Rejestracja

Pytania dotyczące procesu rejestracji pracy w Niderlandach.

Możesz zarejestrować się bezpośrednio na stronie internetowej Green Talent. Możesz również przyjść do naszego biura. Nasi pracownicy chętnie pomogą w rejestracji.

Nie, twój plik zostanie zapisany w naszej bazie danych. Jeśli chcesz wrócić, skontaktuj się z nami telefonicznie lub wyślij do nas e-mail na recruitment@greentalent.nl.

Transport

Transport z Polski do Niderlandów.

Jeśli chcesz, Green Talent może ci podać nazwy firm, które organizują transport z twojego kraju do Niderlandów. Skontaktuj się z nami telefonicznie bądź mailowo a jeden z naszych pracowników udzieli Ci informacji.

Jeśli korzystasz z naszego zakwaterowania zorganizujemy Ci transport do pracy. Posiadamy samochody takie jak VW Up i Opel Karl czy busy. Jest możliwość korzystania z samochodów do celów prywatnych. Skontaktuj się z Nami i zapytaj o więcej informacji.

Zakwaterowanie

Twoje miejsce zamieszkania w Niderlandach.

Green Talent oferuje różne rodzaje zakwaterowania. Posiadamy domy, apartamenty i hotele. Podczas naszego planowania bierzemy pod uwagę odleglość między miejscem zamieszkania a miejscem pracy. Staramy się, aby odległość ta była jak najkrótsza. Podczas pobytu w Niderlandach może się zdarzyć, że musisz się przeprowadzić. Dzieje się tak, gdy zaczynasz pracę w innej firmie lub z innych powodów związanych z planowaniem pracy. Oczywiście Green Talent próbuje zminimalizować ilość przeprowadzek. Wszystkie pokoje w Green Talent mają znak jakości SNF (Stichting Normerking Flexwonen). To fundamentalne testy zakwaterowania. Green Talent spełnia ich wymagania.

Liczba osób przypadających na miejsce zamieszkania bardzo się różni. Mamy miejsca noclegowe, które są wykorzystywane jako hotel. W tych miejscach możemy zakwaterować ponad dwadzieścia osób. W mieszkaniach i domach liczba osób jest znacznie mniejsza. Pokoje przeważnie są dwuoosbowe bądź jednoosobowe.

Koszt zakwaterowania w Green Talent w 2021 r. ; 2,80 € za godzinę, maksymalnie do 35 godzin tygodniowo. W przypadku niektórych projektów mamy zniżkę, zapytaj naszych pracowników o możliwości. Po więcej informacji skontaktuj się z nami telefonicznie lub przez email.

Praca

Praca w Niderlandach. Czego oczekiwać.

Green Talent posiada wiele ofert pracy, głównie w  ogrodnictwie i rolnictwie. Mamy też oferty na produkcji w logistyce i technice.

Kontrakt

Umowa o prace dla pracowników tymczasowych.

Green Talent pracuje systemem fazowym przygotowanym przez ABU. Kiedy pracujesz w Green Talent po raz pierwszy dostaniesz umowę na fazę A. Jest to rodzaj umowy na czas określony do 78 przepracowanych tygodni. Po wygaśnięciu tej umowy otrzymasz umowę w fazie B. Ten rodzaj umowy możesz otrzymać maksymalnie 6 razy, przez łączny okres trwania
4 lat. Następnie otrzymasz umowę na fazę C. Jest to umowa na czas nieokreślony. Dzięki systemowi fazowemu możesz pracować elastycznie przez okres 5,5 roku, a następnie na stałe.

Pracownik tymczasowy otrzyma pocztą elektroniczną dokumenty dotyczące umowy zawieranej z Green Talent. W umowie można znaleźć miedzy innymi: okres na jaki zostanie ona zawarta, dane pracownika i pracodawcy. Umowa jest podpisywana przez obie strony. W potwierdzeniu można znaleźć warunki zatrudnienia dla konkretnego klienta, w tym wynagrodzenie, wielkość pracy, pełniona funkcja, opłaty, itp. Pozostałe dokumenty to umowa o zakwaterowanie i transport (kiedy będziesz korzystać z tych usług od Green Talent). Możesz podpisać wszystkie dokumenty drogą cyfrową przez e-mail. 

Jeśli chcesz zakończyć współprace z Green Talent, musisz poinformować o tym naszego pracownika w biurze. Najlepiej 2 tygodnie przed odejściem z Green Talent. Jeśli nie będziesz tego przestrzegać, będziemy naliczać koszty administracyjne. Rezygnacja zostaje zaakceptowania wyłączenie w formie pisemnej, nie ustnej.

Wynagrodzenie

Ile zarobisz w Niderlandach?

Green Talent wypłaca wynagrodzenie za poprzedni tydzień w każdy piątek. Oznacza to, że zaczynając prace wynagrodzenie za pierwszy przepracowany tydzień otrzymasz w następnym tygodniu w piątek. Posiadacze holenderskich kont otrzymają wynagrodzenie w piątki, natomiast posiadacze polskich kont otrzymają wynagrodzenie w poniedziałki. Twoja specyfikacja wynagrodzeń będzie również dostępna online za pośrednictwem naszego cyfrowego portalu płac. Po pierwszym tygodniu będziesz otrzymywać wynagrodzenie co tydzień. W pierwszym tygodniu możesz poprosić Green Talent o dokonanie zaliczki.

Pasek wypłaty i wyciąg roczny są widoczne na naszym portalu loononline.greentalent.nl. Otrzymasz odcinki wypłaty w piątek, gdy wynagrodzenie zostanie wypłacone. W przypadku braku płatności nie otrzymasz również odcinka wypłaty. Roczne sprawozdanie będzie wysłane raz, na początku roku. Roczne sprawozdanie jest podsumowaniem roku, który już się zakończył.

Możesz zobaczyć rezerwacje na swoim odcinku wypłaty. Zawsze wypłacamy dodatek urlopowy bezpośrednio w tygodniowym wynagrodzeniu. Uzbierane godziny wakacyjne, możesz wypłacić podczas pobytu na urlopie. Pozostałe godziny rezerwowe wypłacamy do 6 tygodni po zakończeniu z nami współpracy.

W razie wątpliwości, czy wynagrodzenie wypłacane przez Greentalent jest prawidłowe, możesz skontaktować się z  naszym biurem poprzez e-mail lub telefonicznie. Wskaż konkretnie, co Twoim zdaniem jest nieprawidłowe (na przykład ilość przepracowanych godzin). Następnie skontrolujemy to i damy odpowiedz. Jeśli rzeczywiście cos się nie zgadza, dokonamy korekty przy następnej płatności.

Komunikacja

Jak się z nami skontaktować.

Dział Helpdesk jest Twoim pierwszym kontaktem z Green Talent. Pracownicy z tego działu odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania. Możesz skontaktować się z nimi pod numerem 0031 167 745022 lub wysłać wiadomość e-mail na adres info@greentalent.nl

Wakacje

Wakacje są potrzebne do zregenerowania sil.

O planowanych wakacjach musisz powiadomić Green Talent oraz swojego pracodawcę dużo wcześniej. Jeśli pracodawca zaakceptuje urlop powiadomimy Cię o tym. W czwartek przed powrotem do Niderlandów musisz wskazać i potwierdzić datę przyjazdu. Możesz to zrobić dzwoniąc pod numer 0031 167 745022.

Skontaktuj się z nami jeśli masz inne pytania odnośnie wakacji. 

Chorobowe

Nie możesz iść do pracy, ponieważ jest chory, sprawdź co robić..

Jeśli jesteś chory, musisz zgłosić to telefonicznie pod numerem 0031 167 745022 na godzinę przed rozpoczęciem pracy. Nie wolno zgłaszać choroby przez SMS, pocztę głosową, WhatsApp, e-mail itp. Po kontakcie z nami zgłaszamy Twoja nieobecność u pracodawcy. Nie jesteś w stanie samodzielnie zgłosić swojej choroby? Niech zrobi to ktoś inny.

Tak, ubezpieczenie zdrowotne Holland Zorg. jest dostępne przez Greentalent. Koszty tego ubezpieczenia w 2021 r. Wynoszą 25,85 EUR tygodniowo. Kwota ta zostanie odjęta automatycznie od Twojego wynagrodzenia. Holenderskie ubezpieczenie zdrowotne jest wymagane dla każdego, kto pracuje w Niderlandach. Zapewniamy również wsparcie przy zlożeniu wniosku o Zorgtoeslag. Gdy Twoja pensja jest niższa niż 21 500 € rocznie, otrzymasz 107 € - co miesiąc od belastingdienst na Twoje konto bankowe.

Back to top

Inne pytania?

Zapytaj rekrutera!